קליפות וגזענות- מאבטחי הרכבת הקלה עושים קולוניאליזם על רצפת הרציף

וידאו של מאבטחי הרכבת הקלה מטנפים את רציף התחנה בקליפות גרעינים ומטנפים את האווירה בהערות גזעניות קולוניאליסטיות. פניתי לחברת סיטיפס, שמסירה מעל עצמה כל אחריות על המאבטחים והפנו אותי למעסיקם, עיריית ירושלים שמבטיחה בירור משמעתי

מערכת היחסים בין הרכבת הקלה לתושבי ירושלים, היא מערכת יחסים מורכבת של אהבה-שנאה אך לרוב שנאה. המון תלונות עלו נגד יחסם המזעזע פקחי חברת סיטיפס כלפי הנוסעים ברכבת שניסו ונכשלו בהתמודדות מול מערכת החיוב הלא ידידותית למשתמש. כשלונות שעלו להם לאחר מפגש עם הפקחים במאות שקלים בקנסות. לאחרונה ירדה כמות התלונות אל לא הכל שושנים.

ביום שלישי (29.1.13) בשעה 09:25 בבוקר, שני מאבטחים של הרכבת הקלה, עמדו ופצחו גרעינים על רציף תחנת הטורים שנמצאת ברחוב יפו בעיר. את קליפות הגרעינים לא טרחו המאבטחים לזרוק לפח, אלה השליכו אותם על רצפת הרציף. כאשר עובר אורח העיר להם על הטינופת שהם מפזרים, ענו השניים כי הקליפות אורגניות ושבאיזור 11:00-11:30 יבוא ערבי וינקה ושצריך לדאוג להם לעבודה, אחד המאבטחים ראה אותם מתבטלים ( בסיטואציה ניתן לצפות בסרטון המצורף).

אציין, שבתחנה יש מספר לא מועט של פחי זבל (ארבעה שאני ספרתי) ואחד מהם נמצא רק כארבעה מטרים מהמקום בו השליכו את הקליפות שני המאבטחים.

פח זבל, מרחק קצר מהמקום בו פצחו השניים גרעינים, ניתן לראות את קליפות הגרעינים על רצפת הרציף
פח זבל, מרחק קצר מהמקום בו פצחו השניים גרעינים, ניתן לראות את קליפות הגרעינים על רצפת הרציף

בשבוע בו אוהדי בית"ר  תופסים כותרות

מילא היו רק מלכלכים את הרציף, אבל ההערות הגזעניות שלהם "יש ערבי… לפחות שיעבוד" ו-"… כל היום אני רואה אותם מתבטלים, צריך לתת להם קצת עבודה" גורמות לי לחוש כאילו החברה היהודית בישראל הם באמת הקולוניאליסטים שיש כאלה הטוענים. אוסיף ואזכיר שההערות האלה באות באותו שבוע ובאותה עיר, בה אוהדי הקבוצה בית"ר ירושלים הניפו את השלט "בית"ר טהורה לעד" בזמן משחק כדורגל במחאה על צירופם של שני שחקנים מוסלמים לקבוצה.

תגובות

מסיטיפס נמסר:

מאבטחי הרכבת הקלה אינם עובדי סיטיפס אלא עובדים מטעם העירייה ואני ממליצה כי תפנה אליהם להתייחסותם.

ברמה העקרונית, השמירה על הניקיון הן ברכבות והן בתחנות חשובה לנו וסיטיפס מפצירה בכולם להקפיד על כך

תגובת העירייה:

המאבטחים בתחנה פעלו בניגוד מוחלט לנהלי העבודה ולהנחיות.

בעירייה רואים את המקרה בחומרה רבה ויבוצע בירור משמעתי בנושא.

עדכון (6.2.13), בעקבות פולואפ של mynet

לאחר הבירור המשמעתי הופסקה עבודת המאבטחים ברכבת הקלה, הודעת עיריית ירושלים:

עיריית ירושלים רואה מקרה זה בחומרה רבה ודוחה התנהגות כזו על הסף, שני המאבטחים הוזמנו לשימוע ועבודתם הופסקה לאלתר באבטחת הרכבת. 

רוצים לקבל עדכונים כשיש פוסט חדש? עכשיו אפשר גם: לעשות לייק בפייסבוק, לעקוב בטוויטר או לעשות מה שעושים בטאמבלר, מודה עוד לא הבנתי וחדש חדש חדש, גוגל +

6 תגובות

  1. חזק ואמץ ותמשיך ככה. יום יבוא ותעלה על סיפור שיפיל את הממשלה. ישראלים שמלכלכים לדאבוני זה כלב שנשך בן-אדם ולא בן-אדם שנשך כלב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s