באמצע יום העבודה התקשרה אלי @#$%^ ממפעל הפיס!!!

איך שפר עלי מזלי, באמצע יום העבודה התקשרה אלי @#$%^ ממפעל הפיס!!!, אין מה לקפוץ, לא זכיתי בסכום כסף, אבל כן זכיתי באפשרות לזכות בסכום כסף במידה וארכוש כרטיסי מזל במנוי בעל סיכויי זכייה מסויימים.

אבל לפני זה סיפור להמחשה. חנה ושמואל, שני פנסיונרים שעלו לישראל בסוף שנות ה-70 הלכו לפני כמה שנים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב בדרכם מיום סידורים חזרה לביתם שבאחת מערי הלווין של תל אביב. מאחת החנויות קפץ עליהם צעיר והציע להם הצעה שאי אפשר לותר עליה: לקנות איזה שהוא מנוי "זול" לסרטיית וידאו בכמה מאות  שקלים ובתמורה לקבל שני מוצרי חשמל. אבל זו הצעה חד פעמית שלא תחזור עליה, רק כאן, רק עכשיו ואין כאלה הצעות בשום מקום ואסור להם לוותר עליה, מזלם! מעניין שהוא לא הציע להם גם שלוש משאלות, ממש שד מבקבוק. הזוג שהותקף בהצעה כל כך "טובה", שלף את כרטיס האשראי וקנה מנוי לסרטיית הוידאו בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, כשהגיעו לביתם, הבינו שנפלו בתרמית של נוכל שראה זוג זקן, הציע להם הרים וגבעות ובסוף מכר להם שק, אפילו בלי חתול.

מה, אתה לא רוצה שיחה מאראלה ממפעל הפיס?

מפעל הפיס עושה את אותו הדבר, שולחים בחורה שתגריל מספר טלפון ממאגר טלפונייה שהחברה קונה מחברות אחרות שמוכרות מאגרי מידע.  הטלפנית מתקשרת לאנשים ככה סתם באמצע היום, ומודיעה להם שהם זכו בזכות לבדוק את מזלם במידה ויקנו מנוי לכרטיסי הגרלה "כרטיס מזל של מפעל הפיס", תמורת סכום מסויים וכמו כן מבטיחה להם סיכויים גבוהים לזכייה בטוחה בפרסים בעלי ערך רב כמו פרס כספי מעל 50,000 ועד מליון וחצי ש"ח, רכב אופל קורסה, חופשות לברצלונה וסכומים קטנים יותר.

עמדת לוטו רנדומלית
עמדת לוטו רנדומלית

אלי התקשרה טלפנית כזאת, לא ספרתי במהלך השיחה כמה פעמים אמרה את צמד המילים על הטייתם "בטוח" ו- "זכייה", ובכלל אין לי מה לדאוג כי לאורך השנים 60% מקוני המנויים מחזירים את הכסף ששמו, שימו לב: לא מרוויחים אלא מחזירים. פה ושם אני מניח שאותה טלפנית נופלת על זוג גמלאים מאחת מערי הלווין של תל אביב אבל הפעם הזאת היא הפסידה בהגרלה כי היא שלפה את מספר הטלפון שלי, הקלטתי את השיחה ואתם יכולים להאזין לה, הנה היא פסקה מתחת (רק ללחוץ Play). אם מישהו מצליח להבין מה המוצר שמפעל הפיס מוכר אני אשמח אם תשאירו תגובה בתחתית העמוד במקום של התגובות.

כשניסיתי לברר מהיכן יש לה את הטלפון שלי והאם היא בכלל יודעת את שמי, היא ציינה את שמה של אחותי ושאלה אותי האם אני היא, אני מודה לאחות יש שם שהוא יוניסקס.הטלפנית הפנתה אותי ל"משרד", שם יגידו לי מאיפה יש להם את "הרשימה" עם מספרי הטלפון, כשדיברתי עם המשרד, כמובן מי שחיפשתי לא הייתה וגם לא חזרה אלי. כשכן הצלחתי לתפוס אותה,  ההיא המשרדית לא ידעה להגיד לי מה שם החברה שספקה להם את המספר שלי ושהיא תחזור אלי עם המידע, yea right.

כבר אומר, השיחה ערוכה, מחקתי מההקלטה את השמות של האנשים המעורבים, אין פה רצון להשפיל אף אחד. (מודה, זה לא מצחיק כמו השיחה של המאה קמ"ש)

אני רוצה להתנצל בפני הטלפנית שבזבזתי לה יותר משבע דקות, סליחה.

בדקתי מה אומר חוק הספאם שעבר בשנת 2008. אז ככה, החוק אינו חל על שיחות טלמרקטינג בין שני בני אנוש, אלא רק על שיחות מוקלטות. התעניינתי האם יש התעסקות מצד חברי הכנסת ו/או הממשלה בעניין טלמרקטינג כמו שהיה עם חוק הספאם.

(15.7.12) עדכון: פניתי אל דובר ועדת הכלכלה של הכנסת (ליאור רותם) בעניין וזאת תשובתו

"קיבלתי את פנייתך בנושא הטלמרקטינג. נכון להיום לא ידוע לי על הצעות בוועדה בנושא טלמרקטינג. עם זאת, לא מן הנמנע שהצעות שיוגשו בעתיד יכללו התייחסות לנושא. אינני יודע גם על חברי כנסת שמתעסקים באופן ספציפי בנושא."

דוגמא לשיחה מוקלטת שהחוק כן חל עליה ואוסר אותה היא הדוגמא של הרבי מעמוקה. שמבטיח סגולה לזיווג או שקר כל שהוא

אני חושב לתבוע את הרבי מעמוקה, אולי סגולה לזיווג לא תצא מזה אבל סגולה ל-1000 שקל ללא הוכחת נזק כן תצא

ולסיום ככה שנישאר עם טעם טוב, איך ג'רי סיינפלד מתמודד עם שיחות טלמרקטינג

רוצים לקבל עדכונים כשיש פוסט חדש? עכשיו אפשר גם: לעשות לייק בפייסבוק, לעקוב בטוויטר או לעשות מה שעושים בטאמבלר, מודה עוד לא הבנתי

אם בא לכם אתם יכולים לראות את הכתבות של חיים ריבלין על מפעל הפיס

 

3 תגובות

  1. יותר מנויים מצטרפים הסיכויים לזכות בפרסים הראשונים נעשים קטנים יותר.
    למרות זאת, כמות הזוכים עדיין נשארת קבועה ולא מתעדכנת באופן תדיר אחת ל…
    מתי לאחרונה עודכן סל הפרסים? !
    יש לעדכן את הסל באופן תדיר או לפחות להחזיר את ההפרש ולהוסיף אותו למנויים בפרסים המשניים כדי שאחוזי ההחזר ישארו קבועים.
    וזאת ללא מילה על הגרלות סגורות שרצוי לנפק למנויים הותיקים כדי להחזיר להם את הסיכויים לזכות לרמה שבה היו בעת שהצטרפו למנוי פיס.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s