הפגנת קונטרה

ב-23 לחודש מאי  2012 התרחשה הפגנה בדרום תל אביב נגד השוהים הבלתי חוקיים ממדינות אפריקה שמסתננים לישראל. לא הייתי בהפגנה אבל ממה שהתרשמתי דרך דיווחי התקשורת, הנואמים לא בצעו הפרדה בנאומים בין מהגרי העבודה לבין הפליטים. באותה הפגנה איומה  נגד השוהים הבלתי חוקיים, שם קראה להם חברת הכנסת מירי רגב סרטן, ולא משנה כמה היא תתנצל ותסביר מה ההבדל בין פליט למסתנן זה לא ימחק את הכתם.

מירי רגב קוראת לסודנים סרטן 

מירי רגב מסבירה מה ההבדל בין פליט למסתנן

מירי רגב מביעה סוג של התנצלות, שימו לב לשניות 15-18

פשיעה היא בעיה, אנשים ללא פרנסה שמנסים לשרוד זה בעיה, אנשים שמפרים את החוק זה בעיה, אבל אונס למשל הינו פשע שאינו בלעדי למסתננים דרום סודנים ו/או אריתראים, בני סלע אינו שוהה בלתי חוקי, משה קצב אינו שוהה בלתי חוקי, מוטי מלכה אינו שוהה בלתי חוקי.

בכל מקרה, יממה אחרי התקיימו כמה הפגנות ברחבי המדינה, אני הייתי בהפגנה בירושלים. ידידה ספרה לי על ההפגנה, קצת כעסתי שלא ידעתי על קיומה של ההפגנה, היא אמרה שלא היה מספיק זמן להתארגן. ההפגנה התחילה בכיכר פריז ומשם המשיכה אל מול בית ראש הממשלה, באותו מקום שהיה אוהל משפחת שליט והיום נמצא שם האוהל של פעילים אתיופים, שאת סיפורם התקשורת מכסה אבל לא ממש ברצינות.

המגאפונים צעקו נגד פשיזם, נגד הממשלה נגד ראש הממשלה, נגד שלושת הליצנים מירי רגב  דנון ובן ארי אבל קיפחו את יריב לוין שבעיני מסוכן גם כן. וכשלא נשאר מה לצעוק, פצח אחד מגאפונים בקריאה "מי שלא קופץ גזען", אף אחד לא רצה לצאת גזען אז כולם קפצו יחד.

ממול ההפגנה היו שני מתנגדים, החזיקו שלט שסיפר את סיפורו של הגיס החמישי ואיך הוא מנסה להשמיד את ישראל, אף אחד לא באמת התייחס אליהם ברצינות, רק השוטר שדאג להרחיק אותם מאותם אלה שבעד זכויות אדם.

ירושלים 24.5.12

היה ניסיון חביב לחסום את הכביש, לא יצא כל כך, המפגינים ואני בתוכם הצליחו לחסום רק את נתיב הפנייה  ימינה, אירוני משהו. אני זיהיתי רק שני שוטרים, אני מניח שאם המפגינים לא היו חבורה של חנונים אז המצב היה מתדרדר.  המגאפון הבודד שביקש מכולנו שנחסום את הכביש בדרכי שלום לא היה מאוד משכנע, לא הרבו הלכו אחריו. לאחר בקשות נוספות והבטחה מצד המגאפון שאחד המשטרה יכולה לעצור אבל 500 לא יכולים (לא היו 500 איש בהפגנה, רק אומר), הצטרפו אליו כמה אנשים. בשלב זה הבחור הזה נלקח על ידי  השוטרים לניידת ומאז לא ראיתי אותו. שני השוטרים התחילו לדחוף את המפגינים חזרה למדרכה, צעיר שלדעתי לא יותר מבוגר מ-17 שלא מצא חן בעיניו שהשוטר דוחף אותו, דרש מהשוטר לראות תעודה. מודה שאני לא מבין את הבקשה הזאת, כי היה דיי ברור, אולי דרישת התעודה הייתה פעולת הסחה, לא ברור מה היה שם.

לקראת סוף ההפגנה חזרו לכיכר פריז, ישבו כולם מסביב למזרקה המכוערת, המפגינים המשיכו לצעוק ססמאות עד שהמשטרה באופן דיי תרבותי ונחמד בקשה להתפזר והמפגינים נעתרו באופן מנומס ויפה. אידילייה מישהו?

המארגנים פנו אל המפגינים ובשרו להם על סוף ההפגנה, "חברים! חברים!.." מישהו בקהל צעק לו "חברות!!!", המגאפון תיקן עצמו ומשם כולם ככלום לא היה התפזרו איש איש למקומו

להנאתכם סרטון וכמה תמונות מההפגנה

מצגת זאת דורשת JavaScript.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s